Γκολ με 1.70 και 1.93 στα προκριματικά της Ασίας

Το πρόγραμμα στοιχήματος για σήμερα Τρίτη (15/06), περιλαμβάνει δύο αναμετρήσεις από την προκριματική φάση του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2022 στη ζώνη της Ασίας. Στις (19:00), η Αυστραλία υποδέχεται την Ιορδανία, αργότερα τα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα υποδέχονται το Βιετνάμ. Ποντάρισμα σε δύο επιλογές με απόδοση 1.70 και 1.93 αντίστοιχα στο Stoiximan.

Australia

ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ – ΙΟΡΔΑΝΙΑ (19:00)

Η Αυστραλία συνέχισε τις πειστικές εμφανίσεις και επικράτησε με σκορ 3-0 απέναντι στο Νεπάλ. Προηγήθηκε στο 6ο λεπτό, σημείωσε δεύτερο στο 38′ και «καθάρισε» από νωρίς την υπόθεση τρίποντο. Απέκτησε και αριθμητικό πλεονέκτημα στο τέλος του πρώτου ημίχρονου, στο 57ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Ήταν η έβδομη νίκη σε ισάριθμες αγωνιστικές στον όμιλο της προκριματικής φάσης του Παγκοσμίου Κυπέλλου στη ζώνη της Ασίας. Σε αυτό το διάστημα σκόραρε συνολικά 27 τέρματα, ενώ δέχθηκε μόλις δύο. Με Over 2.5 Goal ολοκληρώθηκαν τα έξι από τα επτά παιχνίδια στη συγκεκριμένη διαδικασία.

Η Ιορδανία κόλλησε στη «λευκή» ισοπαλία στην εκτός έδρας αναμέτρηση με αντίπαλο το Κουβέιτ. Απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα στο 59ο λεπτό, στη συνέχεια πίεση περισσότερο για το γκολ, αλλά δεν κατάφερε να αξιοποιήσει το αβαντάζ. Μετά από επτά αγωνιστικές στον όμιλο της προκριματικής φάσης για το Παγκόσμιο Κύπελλο 2022 στη ζώνη της Ασίας, έχει συγκεντρώσει 14 βαθμούς. Απολογισμός: τέσσερις νίκες, δύο ισοπαλίες, μία ήττα και καταλαμβάνει τη δεύτερη θέση. Μοναδική ήττα στις 14/11/19 με το εντός έδρας 1-0 από την Αυστραλία. Το No Goal εμφανίστηκε στα έξι τελευταία παιχνίδια των προκριματικών.

ΠΡΟΒΛΕΨΗ: Η Αυστραλία ήδη βρίσκεται στην πρώτη θέση, το +7 από την Ιορδανία αποτυπώνει ξεκάθαρα τη διαφορά δυναμικότητας. Οι αναμετρήσεις των φιλοξενούμενων κρίνεται με No Goal, αξίζει το ποντάρισμα με 1.70 απόδοση στο Stoiximan.

ΗΝΩΜΕΝΑ ΑΡΑΒΙΚΑ ΕΜΙΡΑΤΑ – ΒΙΕΤΝΑΜ (19:45)

Τα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα συνέχισαν την ανοδική πορεία, με την εκτός έδρας νίκη 5-0 κόντρα στην Ινδονησία. Σκόραρε δύο φορές μέχρι το 28ο λεπτό, ακόμα δύο γκολ μέχρι το 55′ και έφθασε πανεύκολα στο θετικό αποτέλεσμα. Τρίτη διαδοχική επιτυχία στον όμιλο της προκριματικής φάσης του Παγκοσμίου Κυπέλλου στη ζώνη της Ασίας. Μετά από επτά αγωνιστικές έχει μαζέψει 15 βαθμούς, με απολογισμό: πέντε νίκες και δύο ισοπαλίες. Με No Goal ολοκληρώθηκαν οι τρεις από τις τέσσερις πρόσφατες αναμετρήσεις στη συγκεκριμένη διαδικασία. Βρίσκεται στη δεύτερη και στο -2 από τη Βιετνάμ, με τρίποντο θα σκαρφαλώσει στην κορυφή στο φινάλε των υποχρεώσεων.

Το Βιετνάμ επικράτησε εκτός έδρας με το αγχωτικό 2-1 απέναντι στη Μαλαισία. Προηγήθηκε στο 27ο λεπτό, ισοφαρίστηκε με πέναλτι στο 73′ και λυτρώθηκε δέκα λεπτά αργότερα από τα 11 βήματα. Σημείωσε δεύτερο σερί τρίποντο, αήττητο και στις επτά (πέντε νίκες, δύο ισοπαλίες) στον όμιλο της προκριματικής φάσης του Παγκοσμίου Κυπέλλου στη ζώνη της Ασίας. Το No Goal εμφανίστηκε στα πέντε από τα επτά παιχνίδια στη συγκεκριμένη διαδικασία των προκριματικών. Βρίσκεται στην πρώτη θέση και στο +2 από τα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα, στο φινάλε του αρκεί να μην ηττηθεί για να πάρει την πρωτιά.

ΠΡΟΒΛΕΨΗ: Τα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα χρειάζονται μόνο νίκη για να τερματίσουν στην πρώτη θέση του ομίλου. Το Βιετνάμ παραμένει αήττητο στην προκριματική φάση και θα παίξει για δύο αποτελέσματα, ενώ έχει δεχθεί μόλις δύο τέρματα. Αναμένεται να κριθεί στις λεπτομέρειες και δύσκολα θα ξεφύγει το σκορ σε υπερβολικά επίπεδα. Ποντάρισμα στα 2-3 γκολ με 1.93 απόδοση στο Stoiximan, επιλογή που καλύπτει αρκετά πιθανά ενδεχόμενα.